KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15191036
nr 1519 1036
Märta Rudbeck
(1882-1933), Sverige
Oljemålning, "Anemoner". Signerad. Olja på duk, 34x26 cm, yttermått inklusive ram: 43x35 cm
Kondition: slitage
Märta Rudbeck, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1882, död 1933.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 30 januari 2023
kl 18:26:16
30/1 18:21:16
- Klassiska
30 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Märta Rudbeck
Läs mer om Märta Rudbeck